Pytania i odpowiedzi
Strona szuklandia nie działa w mojej przeglądarce, co mam zrobić?

Upewnij się, że Twoja przeglądarka i jej wersja są przez nas wspierane.

Upewnij się, że w przeglądarce uruchomiona jest obsługa Javascript oraz cookies.

Spróbuj otworzyć stronę w innej przeglądarce lub zaktualizuj swoją przeglądarkę do najnowszej wersji.

Jeżeli strona nadal nie działa prawidłowo prosimy o kontakt.

Dlaczego nie można wyszukać produktów we wszystkich porównywarkach naraz?

W chwili obecnej w naszej multiwyszukiwarce Użytkownik musi wybrać jedną z dostępnych porównywarek cenowych. Znalezione wyniki będą oparte na danych pochodzących wyłącznie z tej porównywarki.

Wynika to z ograniczeń technicznych w udostępnianych przez porównywarki danych. Każda porównywarka bazuje na własnych unikalnych oznaczeniach produktów oraz sklepów, przez co niemożliwe jest jednoznaczne powiązanie poszczególnych produktów i sklepów pomiędzy porównywarkami. Również nazwy produktów w poszczególnych porównywarkach różnią się między sobą, co mogłoby prowadzić do znajdowania niepoprawnych produktów lub ich kombinacji.

Zespół szuklandia.pl planuje opracowanie w przyszłości dodatkowej funkcjonalności serwisu pozwalającej na odnalezienie jeszcze korzystniejszych kombinacji ofert sklepów internetowych pochodzących z różnych porównywarek.

Czy szuklandia.pl jest serwisem kompletnym?

W chwili obecej szuklandia.pl udostępnia kompletną funkcjonalność pozwalającą na jednoczesne wyszukanie wielu przedmiotów w dwóch z trzech największych w Polsce porównywarek cenowych - skapiec.pl oraz nokaut.pl

Zespół szuklandia.pl pracuje nad rozwojem serwisu, m.in. dodaniem możliwości wyszukiwania w kolejnych porównywarkach cenowych oraz serwisie aukcyjnym Allegro, ale również nad wprowadzeniem nowych funkcji i udogodnień dla Użytkownika.
Cały czas pracujemy też nad udoskonalaniem działania, wyglądu i wygody w używaniu już istniejącej części serwisu.

Zapraszamy do podzielenia się z nami Waszymi pomysłami na sposoby rozwoju serwisu, wszystkie propozycje zostaną rozważone, a w przypadku akceptacji, zrealizowane i uruchomione w kolejnej odsłonie szuklandia.pl.

Znalazłem/znalazłam błąd, co mam zrobić?

W przypadku znalezienia dowolnego błędu w serwisie, zarówno w treści, błędnego wyświetlania się strony, niepoprawnego działania algorytmu wyszukiwania czy błędnych wyników wyszukiwania prosimy o przesłanie informacji za pomocą formularza kontaktowego lub na podany na tej stronie adres e-mail.

Prosimy o podanie kilku istotnych dla nas informacji, dzięki którym będziemy w stanie powtórzyć błąd i go naprawić:
- opisu błędu, czego dotyczy, na której stronie występuje, sytuacji w jakiej błąd się ujawnił;
- w przypadku błędu w algorytmie wyszukiwania lub wynikach wyszukiwania prosimy również o podanie danych, jakie zostały wpisane w pola wyszukiwania;
- nazwy i wersji przeglądarki internetowej Użytkownika (np. Google Chrome, Wersja 28.0.1500.72).

Chciałbym/chciałabym rozpocząć współpracę z serwisem szuklandia.pl, co mam zrobić?

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, zainteresowanych współpracą z serwisem szuklandia.pl prosimy o przesłanie informacji za pomocą formularza kontaktowego lub na podany na tej stronie adres e-mail.

Jak działa filtr przypięcia produktu?

Filtr przypięcia produktu do sklepu wywołuje się za pomocą ikonki pojawiającej się w prawym górnym roku komórki z nazwą przedmiotu w tabeli z wynikami wyszukiwania. Przedmiot zostanie przypięty do sklepu, który obowiązuje dla danego wiersza tabeli wyników.

Filtr może być wykorzystany, gdy z jakiegoś powodu (np. najtańszy transport dużych przesyłek) chcemy aby dany przedmiot występował w wynikach wyszukiwania tylko w tym sklepie.

Po kliknięciu w ikonę przypięcia nastąpi przefiltrowanie wyników zgodnie z wyborem użytkownika. We wszystkich kombinacjach wyników wyszukiwania przypięty przedmiot wystąpi tylko w sklepie, do którego został przypięty. Pozostałe, nie przypięte do żadnego sklepu przedmioty zostaną wyszukane zgodnie z algorytmem dla każdej z grup wyników.

W prawym górnym rogu każdej komórki zawierającej przypięty przedmiot na stałe pojawi się ikona przypięcia, sygnalizując że przedmiot ten został przypięty. Fakt przypięcia zostanie również odwzorowany za pomocą odpowiedniej komórki (w trzeciej kolumnie) w tabeli z filtrami użytkownika, znajdującej się powyżej tabeli wyników wyszukiwania.

Aby zrezygnować z przypięcia Użytkownik może kliknąć w ikonę przy odpowiednim filtrze w tabeli z filtrami użytkownika lub w ikonę przypięcia znajdującą się przy dowolnym wystąpieniu produktu w tabeli z wynikami.

Jak działa filtr usunięcia produktu ze sklepu?

Filtr usunięcia produktu ze sklepu wywołuje się za pomocą ikonki pojawiającej się w prawym górnym roku komórki z nazwą przedmiotu w tabeli z wynikami wyszukiwania. Przedmiot zostanie usunięty ze sklepu, który obowiązuje dla danego wiersza tabeli wyników.

Filtr może być wykorzystany, gdy z jakiegoś powodu (np. najdroższy transport dużych przesyłek) chcemy aby dany przedmiot w wynikach wyszukiwania nigdy nie wystąpił w danym sklepie.

Po kliknięciu w ikonę usunięcia nastąpi przefiltrowanie wyników zgodnie z wyborem użytkownika. We wszystkich kombinacjach wyników wyszukiwania usunięty ze sklepu przedmiot nigdy nie wystąpi w tym sklepie. Pozostałe przedmioty zostaną wyszukane zgodnie z algorytmem dla każdej z grup wyników.

Fakt usunięcia zostanie odwzorowany za pomocą odpowiedniej komórki (w drugiej kolumnie) w tabeli z filtrami użytkownika, znajdującej się powyżej tabeli wyników wyszukiwania.

Aby zrezygnować z usunięcia Użytkownik musi kliknąć w ikonę przy odpowiednim filtrze w tabeli z filtrami użytkownika.

Jak działa filtr usunięcia sklepu?

Filtr usunięcia sklepu wywołuje się za pomocą ikonki pojawiającej się w prawym górnym roku komórki z nazwą sklepu w tabeli z wynikami wyszukiwania.

Filtr może być wykorzystany, gdy z jakiegoś powodu (np. mamy złe doświadczenia z danym sklepem) chcemy aby dany sklep nie występował w wynikach wyszukiwania.

Po kliknięciu w ikonę usunięcia nastąpi przefiltrowanie wyników zgodnie z wyborem użytkownika. Usunięty sklep nie wystąpi w żadnej z wyszukanych kombinacji.

Fakt usunięcia zostanie odwzorowany za pomocą odpowiedniej komórki (w pierwszej kolumnie) w tabeli z filtrami użytkownika, znajdującej się powyżej tabeli wyników wyszukiwania.

Aby zrezygnować z usunięcia Użytkownik musi kliknąć w ikonę przy odpowiednim filtrze w tabeli z filtrami użytkownika.

Dlaczego nie ma filtru przypięcia sklepu?

Z punktu widzenia algorytmu wyszukiwania przypięcie sklepu jest tożsame z brakiem jego usunięcia.

Jak sortowane są wyniki wyszukiwania?

Wyniki sortowane są w różny sposób dla każdej z grup kombinacji:

- dla grupy "NAJTAŃSZY WYBRÓW" wyniki posortowane są po cenie sumarycznej rosnąco (od najtańszej
   opcji) a następnie po ilości sklepów rosnąco (od najmniejszej ilości sklepów w przypadku,
   gdy cena dla kilku wyników będzie taka sama);

- dla grup "NAJMNIEJ SKLEPÓW" oraz "OPTYMALNY WYBÓR" wyniki posortowane są po ilości sklepów
   rosnąco (od najmniejszej ilości sklepów) a następnie po cenie sumarycznej rosnąco (od najtańszej
   opcji w przypadku, gdy liczba sklepów w kilku wynikach będzie taka sama).

Wymagania systemu
Serwis szuklandia.pl wymaga działającej przeglądarki internetowej, wspieramy następujące przeglądarki w wersjach stabilnych:
 
Google Chromewersja 1.0 lub wyższa
Mozilla Firefoxwersja 3.6 lub wyższa
Internet Explorerwersja 8 lub wyższa
Operawersja 12 lub wyższa
Safariwersja 5 lub wyższa
 

Jeżeli wersja twojej przeglądarki jest niższa - pobierz najnowszą wersję.


Prawidłowe działanie serwisu wymaga włączonej obsługi JavaScript oraz plików cookies.


Strony serwisu wymagają rozdzielczości minimum 1024x768 pikseli. Jeżeli widzisz tylko część strony w przeglądarce, sprawdź ustawienia monitora i wybierz wymaganą lub większą rozdzielczość.

Demo

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma demo przedstawiającymi sposób działania multiwyszukiwarki. Po kliknięciu na link nastąpi przekierowanie na stronę multiwyszukiwania.


Rozpocznij demo nr 1 - wyszukiwanie i przeglądanie wyników

 

Rozpocznij demo nr 2 - zaawansowane filtrowanie wyników